POS & POSM, dva dôležité pojmy v našom agentúrnom svete

Pokiaľ ste na tieto pojmy narazili po prvý krát, veľmi jednoducho by sme mohli povedať, že POS predstavuje „miesto predaja“, kde sa stretáva tovar s nákupnou chuťou zákazníkov. POSM – „materiál na mieste predaja“ zahŕňa zas všetky materiály, ktoré vás na tomto mieste oslovujú a podporujú vo vašich nákupných rozhodnutiach. Ale ako tieto pojmy ovplyvňujú našu agentúrnu prácu a aký proces sa za nimi skrýva? To sme sa rozhodli trochu viac priblížiť, poďme na to.

Akú úlohu hrajú tieto pojmy v našej agentúra Greg Hamm?

Merchandising POS je základná časť tejto rovnice. Zahŕňa dokladanie tovaru do regálov, tvorbu a udržiavanie plánogramov, druhotných vystavení a všeobecnú prácu s tovarom. Zabezpečuje, že všetko je na správnom mieste a zákazníci majú prístup k produktom.

Na druhej strane, POSM merchandising je komplexná činnosť, ktorá sa zameriava na prácu s marketingovým materiálom. Ide o inštaláciu a deinštaláciu rôznych materiálov ako sú plagáty, brožúry, letáky, s helfstoppery, wobblery, lišty, paletové pásy, nálepky, polepy výkladov, výstrče, stojany, regále a dokonca až shop in shopy.

Do tejto kategórie môžeme zaradiť makety telefónov, cenovky, no proste všetko čo sa nachádza na prevádzke okrem tovaru na predaj. K tomuto procesu sa viažu aj služby technikov a AV technikov. Náš tím technikov sa zaoberáinštaláciou, opravou a deinštaláciou obrazoviek, LED displejov a ďalších technických prvkov. Okrem toho sa staráme aj o správu obsahu na obrazovkách, či už centrálne riadenú alebo
prostredníctvom USB kľúčov s príslušným softvérom.

Ako vyzerá celý proces realizácie kampane/materiálov pri POSM a čo nastane po jej ukončení?

POSM merchandising je proces, ktorý zahŕňa množstvo činností. Začína sa návrhom materiálu a dizajnu, pokračuje výrobou a skladovaním na našom centrálnom sklade.

Potom nasleduje distribúcia materiálu do regionálnych skladov a následne na miesta predaja (POS). Ďalej sa vykonáva inštalácia materiálu, po ktorej nasleduje reporting   a sledovanie účinnosti kampane.

Po skončení marketingovej kampane sa vykonáva deinštalácia materiálu z miest predaja. Okrem odvozu neaktuálnych materiálov sa venujeme aj ich likvidácii. V tomto ohľade sme zvlášť hrdí na našu odbornosť, keďže disponujeme všetkými potrebnými povoleniami na zvoz, skladovanie a likvidáciu rôznych typov odpadu (dokonca aj nebezpečných). Naši klienti navyše radi a často využívajú túto službu pre zodpovednú a bezpečnú likvidáciu ich nevyužitého materiálu, ktorá im ušetrí kopec času. Ako agentúra dohliadneme na celý proces realizácie kampaní a ich materiálov – vymyslíme, zrealizujeme a nakoniec zreportujeme.

Predchádzajúci článok
Čo je úlohou merchandisingu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.